رفتن به محتوا

By brokerplus

کاهش ۹۹ درصدی مارکت کپ نورمی؛ چه بلایی به سر NORMIE آمد؟

کاهش ۹۹ درصدی مارکت کپ نورمی؛ چه بلایی به سر NORMIE آمد؟

میم کوین نورمی (NORMIE) در روز یکشنبه به دلیل یک اکسپلویت، ۹۹ درصد از مارکت کپ خود را از دست داد. مهاجمان کل عرضه این توکن را دستکاری و استخرهای نقدینگی آن را به طور کامل تخلیه کردند.

کارشناسان بلاک چین می‌گویند مهاجمان از یک تابع خاص در قرارداد هوشمند نورمی برای انتشار توکن‌های بیشتر از عرضه مورد نظر ۱ میلیارد توکنی استفاده کردند و سپس توکن‌های تولید شده با اتر مبادله شدند.

این مهاجم طی یک پیام آنچین در اواخر روز یکشنبه، به توسعه‌دهندگان نورمی پیشنهاد داد تا در صورت موافقت با راه‌اندازی مجدد پروژه، ۹۰ درصد وجوه دزدیده شده را به آنها پس خواهد داد.

در اوایل روز دوشنبه و پس از اکسپلویت، مارکت کپ این میم کوین تنها ۷۰۰ دلار بود.

در همین حال، یکی از سرمایه‌گذاران نورمی به دلیل این حمله با ضرر هنگفتی مواجه شد و سرمایه‌گذاری ۱/۶ میلیون دلاری او در عرض چند ثانیه به ۱۵۰ دلار تبدیل شد.

شرکت تحلیلی Lookonchain در پلتفرم X گفت:

از زمانی که نورمی مورد اکسپلویت قرار گرفت، ۱۱/۲۳ میلیون دلار NORMIE که این معامله‌گر ۱/۱۶ میلیون دلار برای خرید آن هزینه کرده بود، اکنون کمتر از ۱۵۰ دلار ارزش دارد و آن‌ها را نفروخته است.

بروکر های برتر
بروکر برتر 1
بروکر برتر 1
بروکر دایره
بروکر دایره
بروکر تاپ اف اکس
بروکر تاپ اف اکس
بروکر ایرون فاکس
بروکر ایرون فاکس
بروکر اوربکس
بروکر اوربکس
بروکر مونتا مارکتس
بروکر مونتا مارکتس
hacker
مراقب باشید! کلاهبرداران در کمین‌اند!

بازارهای مالی علاوه بر ریسک‌های ذاتی که همراه خود دارد و باید همیشه مراقب آن باشید به شدت مستعد کلاهبرداری است! افراد بسیاری به اسم فروش پکیج و سیگنال با تحریک طمع، سعی در اغوا و فریب شما دارند! همچنین کارگزاری‌ها و صرافی‌های متخلف و نامعتبر بسیاری وجود دارند که سعی در انتفاع بیشتر دارند. افزایش آگاهی بهترین روش مقابله و در امان ماندن از ریسک‌های بازارهای مالی است. ما سعی می‌کنیم با مقالات آموزشی، گزارش‌ تخلف و معرفی بسترهای پرریسک این آگاهی را ایجاد نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *